Pranie wykładzin Wołomin

Gwarantujemy bezpłatny dojazd do miasta Wołomin i miejscowości ościennych. Wykonamy profesjonalne pranie wykładzin dywanowych i biurowych.

Powierzchnie biurowe eksploatowane są znacznie szybciej niż domowe. Przed wejściem na wykładzinę w domu większość osób zdejmuje lub zmienia obuwie. Gdy mowa o wykładzinach umieszczonych w firmach, należy się spodziewać, że większość osób porusza się po nich w obuwiu. W ten sposób przenoszą większość ilość zanieczyszczeń, które następnie wnikają pomiędzy włosie wykładziny.

Grube materiały przez zalegający w głębszych warstwach brud wydają się ciemniejsze. Duże nieczystości, piach oraz włosy przyśpieszają również proces przecierania się materiału. Jeżeli posiadasz biuro w okolicy i chcesz zadbać o wygląd swoich podłóg, możesz skorzystać z usług firmy oferującej pranie wykładzin w mieście Wołomin.

pranie wykładzin wołomin
Pranie wykładziny zrealizowane w Wołominie

Wiele osób, którym zależy na powierzchni praktycznej oraz estetycznej decyduje się na wykładzinę dywanową. Materiały, z których wykonane są wykładziny, charakteryzują się wytrzymałością. Dodatkowo taka podłoga przez lata użytkowania wciąż będzie wyglądała bardzo dobrze. Jeżeli jednak chcesz, aby tkanina służyła Ci latami, musisz zadbać o jej pielęgnację.

Firma oferująca pranie wykładzin na terenie Wołomina

Wykładziny mogą być wykonane z różnych materiałów. Oznacza to, że niezbędna jest wiedza, która pozwoli rozpoznać materiał, z jakiego wykonana jest dana tkanina. Środki czyszczące należy dobrać pod dany materiał. W przeciwnym razie może dojść do zniszczenia wykładziny, przebarwień, osłabienia struktury lub innych nieodwracalnych zmian.

Korzystając z usług firmy realizującej pranie wykładzin na terenie Wołomina, możesz uniknąć błędów w pielęgnacji. Specjaliści przeprowadzą cały proces czyszczenia przy użyciu odpowiednich preparatów. Samodzielne pranie wykładziny jest bardziej ryzykowne oraz znacznie mniej skuteczne.

Jeżeli posiadasz wykładzinę dużych rozmiarów, samodzielne pranie zajęłoby Ci wiele godzin. Byłoby to zadanie bardzo trudne oraz męczące. Firma działająca na terenie Wołomina może pomóc Ci zadbać o Twoją wykładzinę. W ten sposób niskim kosztem zaoszczędzisz czas. Dodatkowo specjaliści dysponują profesjonalnym sprzętem, do którego Ty nie masz dostępu. Z uwagi na to warto, jest oddelegować pranie wykładziny profesjonaliście.

Pranie wykładzin metodą ekstrakcyjną realizowane na terenie Wołomina

Podczas zamawiania usługi prania dywanów, jedyne, o co musisz zadbać, jest podanie lokalizacji. Całą resztą zajmie się specjalista. Przyjedzie bezpośrednio do Twojego domu lub biura, samodzielnie przygotuje powierzchnię oraz przeprowadzi proces czyszczenia. W ten sposób Twoja wykładzina zostanie pozbawiona brudu oraz drobnoustrojów, które rozwijają się w głębokich warstwach tkaniny.

Metoda ekstrakcyjna

Proces prania metodą ekstrakcyjną składa się z następujących etapów:

  • Przyjazd specjalisty – przeszkolona osoba dojeżdża do Wołomina na wskazany przez Ciebie adres.
  • Przygotowanie oraz rozpoznanie – specjalista przygotowuje przestrzeń do pracy. Korzystając ze swojej wiedzy, rozpoznaje materiał wykorzystany do produkcji danej wykładziny. Na tej podstawie dobiera odpowiednie środki chemiczne. Rozpoznanie jest niezbędne dla bezpieczeństwa wykładziny.
  • Odkurzanie- podczas tego kroku usunięte zostają wszystkie większe zabrudzenie. Jest to przygotowanie wykładziny przed dalszą częścią prania. Duże zabrudzenia przyspieszają proces przecierania się materiału.
  • Rozprowadzenie środków czyszczących – na całą powierzchnię wykładziny rozprowadzany jest odpowiednio dobrany preparat. Zalegający w głębszych warstwach brud zostanie rozpuszczony.
  • Wybawienie miejscowych zabrudzeń – miejscami mogą występować bardziej widoczne zabrudzenia, których usunięcie będzie wymagało wykorzystanie innych preparatów. Specjalista dobiera odpowiedni środek, który będzie na tyle mocny, aby wybawić przebarwienie. Preparat nanoszony jest wyłącznie na powierzchnię plamy.
  • Szorowanie i odsysanie – przy pomocy specjalnego urządzenia zwanego szorowarką profesjonalista przystępuje do ostatniego etapu procesu.  Wcześniej rozpuszczony brud zostaje usunięty. Dodatkowo odsysany jest nadmiar wilgoci, dzięki czemu skraca się czas schnięcia wykładziny.

Czyszczenie wykładzin dywanowych w mieszkaniach oraz firmach

Mieszkańcy Wołomina coraz chętniej korzystają z usług profesjonalnego prania wykładzin. Szczególnie osoby z dziećmi powinny dbać o czystość w swoich pokojach. Dzieci są szczególnie narażone na działanie drobnoustrojów rozwijających się w brudzie. W trosce o ich zdrowie zaleca się regularne dbanie o czystość wykładziny.

Samodzielne odkurzanie nie wystarczy. W ten sposób nie można usunąć rozwijających się bakterii. Do tego konieczne są specjalnie dobrane preparaty. Czyszczenie wykładziny dywanowej jest ważne nie tylko ze względu na jej wartości estetyczne, ale również ze względu na zdrowie osób przebywających w pomieszczeniu.

wołomin czyszczenie wykładzin

Jakie są zalety wynikające z usługi prania wykładzin w miejscowości Wołomin?

Wyłącznie profesjonalista jest w stanie zapewnić satysfakcjonujące oraz długotrwałe rezultaty. Jeżeli wciąż masz wątpliwości, zobacz, jakie korzyści otrzymujesz poprzez skorzystanie z usługi specjalistycznej firmy:

  • Twoja wykładzina zostanie wyprana przy pomocy metody ekstrakcyjnej. Samodzielnie, bez urządzeń oraz preparatów nie przeprowadzisz procesu czyszczenia. Dzięki tej metodzie możliwe jest usunięcie większych zabrudzeń, takich jak sierść i piasek oraz mniejszych zalegających pomiędzy włóknami.
  • Usunięcie rozwijających się drobnoustrojów i zabrudzeń poprawia stan wykładziny oraz zapach w pomieszczeniu.
  • Detergenty używane podczas prania wykładziny, zapewniają długotrwałą ochronę.
  • W przystępnej cenie otrzymujesz najwyższy możliwy standard czystości i obsługi.

W celu utrzymania optymalnego poziomu sanitarnego należy prać wykładzinę raz lub dwa razy do roku. Alergicy oraz osoby narażone na działanie bakterii, powinny bardziej skłaniać się ku zamawianiu usługi minimum dwa razy do roku, dzięki temu zwiększą swój komfort.

📌 Jaki jest czas schnięcia wykładziny?

Wykładzina dzięki procesowi odsysania wilgoci, który ma miejsce na końcu czyszczenia metodą ekstrakcyjną, schnie w okolicach 8 godzin. Jest to kilkukrotnie mniej niż w przypadku klasycznych metod prania wykładzin.

📌 Jaka jest cena za pranie metodą ekstrakcyjną?

Cena usługi uzależniona jest od wielkości wykładziny. Im większa powierzchnia, tym niższa cena. Dzięki temu właściciele powierzchni firmowych chętnie zlecają pranie wykładzin na całej powierzchni ich firmy. Szczegółowe ceny znajdziesz w cenniku prania wykładzin. W każdej chwili możesz się z nim zapoznać. Ceny znajdują się w przedziale od 6 do 10 zł za metr kwadratowy. Dokładne ceny sprawdzisz tutaj: cennik prania wykładzin.

📌 Ile wynosi cena dojazdu do Wołomina?

Mieszkańcy Wołomina mogą cieszyć się darmowym dojazdem. Specjalista nie wymaga żadnych dopłat związanych z kosztami dojazdu.